Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

ЗІЛОТТІ ОЛЕКСАНДР ІЛЛІЧ

boloto 01О.І.Зілоті народився у 1863 році в Старобільську у небагатій дворянській сім`ї. Батько Ілля Матвійович неодноразово очолював дворянство міста, обирався головою земства, 18 років був гласним земських зборів. Мати Ольга Аркадіївна - уродженка сім`ї Рахманінових. Дядя по матері - Аркадій Рахманінов - був відомим у країні композитором.

Перші уроки музики Олександр брав у батьків. У восьмирічному віці батько відвіз Олександра у Москву і віддав до консерваторії до відомого піаніста-педагога Н.С.Звєрєва. У 1875 році Сашко Зілоті перейшов до класу М.Г.Рубінштейна, одночасно вивчаючи теорію музики у П.І.Чайковського. Після смерті Рубінштейна - до Ференца Ліста. Він багато працює під керівництвом великого майстра. Через три роки Ф.Ліст помер, і Олександр повертається до Москви.

У 1887 році Олександр одружився з донькою П.М.Третьякова Вірою Павлівною. Третьяков добре ставився до зятя, високо цінував його талант, радів його успіхам. З 1888 року О. Зілоті працює викладачем консерваторії, професором по класу фортепіано. З 1891 року веде концертну діяльність по Європі як піаніст. Завоював світову славу. В 1900 році він повертається до Москви і стає головним диригентом філармонічного оркестру.

З 1903 року О.Зілоті живе у Петербурзі, організовує відомі "Концерти Зілоті". За життя П.І.Чайковського редагує значну частину його творів. Деякі твори І.Баха були виконані в Росії в редакції О.Зілоті.

boloto 02Наш земляк намагався бути подалі від політики. Його лібералізм особливо проявився в часи революції 1905 року. Разом з Римським-Корсаковим та А.Петровим він приєднався до постанови московських музичних діячів "Життєва тільки вільна творчість". Разом з Лядовим, Глазуновим, Танєєвим засудив звільнення Римського-Корсакова в 1905 році з консерваторії. Після лютневої революції О.Зілоті був обраний колективом Маріїнського театру управляючим трупою театру.

З 1919 року О.І.Зілоті жив в еміграції, з 1922 року - в США викладав гру на фортепіано в найпрестижнішій Джульярдській музичній школі в Нью-Йорку. Він володів високою виконавчою культурою, широтою музичних інтересів, жив досить скромно.

Олександр Ілліч завжди пам'ятав свою батьківщину. 19 листопада 1941 року він передав на ім'я генконсула СРСР в США чек на 3400 доларів, а через десять днів ще три чеки. Це був його вклад в боротьбу СРСР з фашизмом.

Помер О.І.Зілоті 8 грудня 1945 року на 82-му році життя.

За метеріалами Інтернету

 

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube