Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

ЧЕРНОВ ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ

romashko 01Він був видатним художником-пейзажистом, професором Харківського художнього інституту, заслуженим діячем культури України, Почесним громадянином Старобільська, залишив великий художній доробок, а головне, виховав сотні талановитих живописців країни.

Л.І.Чернов народився в 1915 році в м.Старобільську у бідняцькій сім`ї. Після семирічки він стає студентом Харківського художнього технікуму. Закінчивши з відзнакою технікум, Леонід Чернов вступає до художнього інституту. Він був відмінним студентом. Часи були зовсім нелегкі. До закінчення навчання залишався рік, як почалась війна. Фронт швидко рухався на схід. Коли постала загроза окупації Харкова, художній інститут був евакуйований до Самарканду. Як дипломну роботу, Леонід Чернов пише велику картину "Доставка зброї партизанам". Полотно одержало високу оцінку на Московській виставці дипломних робіт випускників художніх інститутів. І як результат, автор був прийнятий у члени Спілки художників СРСР.

chernov 02У серпні 1943 року, відразу ж після звільнення Харкова від німецьких загарбників, Леонід Іванович повернувся в місто і був призначений директором художнього технікуму. Тут і починає педагогічну діяльність, яка тривала все життя. Але Леонід Іванович багато займався живописом. Його пейзажі зайняли своє місце поряд з роботами О.Шовкуненка, Т.Яблонської, М.Глущенка, Г.Томенка, С.Шишка та інших майстрів пензля. Картини Л.Чернова мали успіх на виставках у Японії, США, Індії, Румунії, Польщі.

chernov 03Картини Л.Чернова придбали Третьяковська галерея, Санкт-Петербурзький художній музей, Київський, Харківський, Львівський, Дніпропетровський обласні музеї.

chernov 04Художник пише твори в художній майстерні, де разом з Леонідом Івановичем працюють відома художниця, дружина Олена Миколаївна Яковенко, їхня донька Наталія. Родинний творчий колектив був відомий не тільки в Харкові.

Леонід Іванович багато років підтримував тісний зв'язок зі своєю малою батьківщиною - Старобільщиною. В 1986-1987 роках він організував свою персональну виставку, яка мала великий успіх. У 1987 році художник зі своїми друзями та студентами подарував місту 100 художніх творів. Виставка зіграла велику роль в естетичному вихованні старобільчан.

У дні святкування 300-річчя Старобільська міська рада присвоїла професору, Заслуженому діячу мистецтв України звання почесного громадянина міста Старобільськ.

Восени 2000 року Леоніда Івановича Чернова не стало.

За матеріалами публікацій краєзнавця,
Почесного громадянина Старобільська Івана МІРОШНИЧЕНКА

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube