Четвер, 21 October, 2021
Подати електронне звернення

СВІТЛИЧНИЙ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ

romashko 01За життя його назвали співцем приайдарського краю, ліриком від Бога, патріархом української поезії, старійшим поетом Луганщини. Він автор понад двох десятків поетичних збірок.

І.М.Світличний народився 7 серпня 1924 року в с.Нещеретове Білокуракинського району. Його юність припала на війну. Важка хвороба залишила його поза рядами захисників Батьківщини. Закінчивши 9 класів до окупації, він після звільнення міста від фашистів вступає до Старобільського учительського інституту. У 1945 році закінчує його фізико-математичний факультет. Працював викладачем у школі льотчиків, директором семирічної школи, секретарем райкому комсомолу, відповідальним секретарем районної газети, викладав математику в СШ№1 та ВШ№5.

Відома фраза "і фізик, і лірик" у повній мірі стосується Івана Михайловича. Людина тонкої та ніжної душі, закохана в природу Приайдар`я, він не міг не писати вірші. Писати почав рано, але друкуватися - лише в 1955 році. У 1961-му з'являється його перша поетична збірка "Пісні над Айдаром". Потім світ побачили поетичні збірки "Полум'яність", "На зустріч сонцю", "Відвертість", "Джерела", "Місячна борозна", "Пізні квіти", "На березі вічності", "На хвилях часу"... У 1967 році нашого земляка приймають до Спілки письменників України. Він знайшов своє слово, міцно зайняв місце в українській поезії, передусім, як співець рідної природи, майстер поетичного пейзажу. У його творчості багато поетичних творів високого громадянського та філософського звучання.

svetlichny 02І.М. Світличному близька тема Великої Вітчизняної війни, історичного минулого українського народу. Вірші нашого земляка душевні та мелодійні. Вони легко кладуться на музику і стають піснями.

За особистий внесок у розвиток культури нашого міста, плідну письменницьку та педагогічну діяльність у 1995 році І.М.Світличному присвоєне звання "Почесний громадянин міста Старобільська".

Іван Михайлович помер 1 січня 2014 року.

За матеріалами публікацій краєзнавця,
Почесного громадянина Старобільська Івана МІРОШНИЧЕНКА

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube