Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

КОБИЛЯЦЬКА ГАЛИНА ПАНТЕЛІЇВНА

kobyljatskaja 01Після закінчення Старобільського медичного училища Галина Кобиляцька була призначена медичною сестрою в середню школу №2. В перші дні війни вона була призвана на фронт. Служила в польовому шпиталі. Час був тяжкий. Армія з жорстокими боями відступала. Трапилося так, що шпиталь мав загрозу потрапити в оточення, а пораненим загрожував полон. Транспорту катастрофічно не вистачало. Було вирішено поранених і лікарів будь-що розмістити в машинах, а медсестри і санітари мали самостійно рухатись на схід.

Так Галина опинилася на окупованій ворогом території. З великими труднощами добралася до Старобільська, де вже панували фашисти. Влаштувалася медичною сестрою до шкірвендиспансеру. Окупанти вели велику роботу по вивезенню молоді до Німеччини. Медики-патріоти допомагали молодим старобільчанам, видаючи їм довідки, що вони мають захворювання, з яким окупанти до Німеччини не брали. Так робили лікарі О.Г.Синіцина, А.В.Курашова. Довідки, що молоді люди хворіють на інфекційні хвороби, почали надавати лікар шкірвендиспансеру Михайло Петрович Мігунов та медсестра Галина Кобиляцька. Ці медики врятували від фашистського рабства багато юнаків і дівчат. Та зрадник доніс у гестапо на М.П.Мігунова та Г.П.Кобиляцьку. 22 вересня 1942 року їх арештували в кабінеті та невдовзі вивезли героїв за село Бутове і стратили.

kobyljatskaja 02Після звільнення Старобільщини від фашистів на колишньому аеродромі почали вести розкопки братських могил із жертвами фашистів. У трьох ямах з 8 по 15 квітня було знайдено 271 труп, з них 50 жінок і 9 дітей віком від 4 до 12 років. Серед страчених була і Галина Кобиляцька. Вона лежала на самому дні ями вниз лицем, закритим руками. Рідні, які готували тіло патріотки до погребіння, стверджують, що на її тілі не було ні вогнестрільних, ні різаних ран. А це значить, що вона була закопана живою.

На місці поховання жертв окупації тепер височить пам'ятник, дзвін та меморіальні дошки з іменами загиблих. Кожного 9 Травня тут відбуваються мітинги, покладання квітів. У Старобільську пам'ятають патріотку-антифашистку.

За матеріалами публікацій краєзнавця,
Почесного громадянина Старобільська Івана МІРОШНИЧЕНКА

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube