Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

МЕРЦАЛОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ

mertsalovАфганець. Народився 13 травня 1960 року в Старобільську. За героїзм, проявлений у боях, нагороджений орденом Червоної Зірки та медаллю «За відвагу». Помер у 1981 році від тяжкого поранення.

Рядовий Володимир Мерцалов служив водієм. Ця професія була однією з найнебезпечніших на Афганській війні. Шляхи були суцільно усіяні мінами, каравани машин і техніки знаходилися в дорозі по кілька днів, повзли глибокими вузькими ущелинами, зазнаючи постійних обстрілів. До того ж клімат спекотної східної країни вимагав до техніки особливого ставлення, особливого вміння і навиків.

Все це у Володі було. А ще сповнене радості і мрій життя. Не судилося їм здійснитися, але головну перемогу у своєму житті Володимир Мерцалов все-таки отримав. Це перемога над самим собою, яка запалила мужністю і відвагою молоде серце. Володя вистояв, не здригнувшись перед лицем ворога, виконавши свій обов’язок до кінця.

Навіки вписане ім’я Володимира Мерцалова у списки героїв, які пали смертю хоробрих. Душманська куля підстерегла Володимира серед гір Афганістану, а смерть наздогнала уже на батьківщині.

Тече тиха мальовнича річка Айдар. Шумлять по її берегах задумливі сосни. І знову пролітає над ними вітер з далекого Афганістану, який обпалює пам'ять.

«Зарекомендував себе сміливим і рішучим військовослужбовцем. Вірний військовій присязі, проявив стійкість і мужність, рядовий Мерцалов В.М. у сутичці з бунтівниками 24 листопада 1980 року отримав вогнепальне поранення лівої легені та спинного мозку».

31 липня 1981 року, перебуваючи на лікуванні у військовому госпіталі м.Харкова, помер від отриманого поранення.

З книги Віктора Сергієнка "Старобільчани на афганській війні"

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube