Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

ПЕТРУНЯ СТЕПАН ПАНТЕЛІЙОВИЧ

romashko 01С.П.Петруня народився в 1899 році на Київщині. В 1927 році закінчив Київський університет. Лікар-офтальмолог. Шукав місце лікаря окуліста. На біржі праці, за його словами, був вражений, коли в списках вакансій побачив запис: «Старобільська очна лікарня. Посада головного лікаря». Він і міста такого не знав, а там, виявляється, є очна лікарня!

У Старобільську окружну очну лікарню Степан Пантелійович приїхав і замінив померлого в кінці серпня 1926 року В.А.Шафрановського. Молодий лікар швидко зрозумів, що його попередник був офтальмологом високої кваліфікації, мав надзвичайний авторитет у колег і населення. А це зобов’язувало до дечого.

petrunja 02Глибока наукова підготовка, талант і надзвичайна працездатність молодого головного лікаря допомогли йому швидко накопичити необхідний досвід, завоювати визнання колег і населення Старобільщини. Багато сотень старобільчан і жителів сусідніх районів до кінця своїх днів були вдячні йому за повернення зору або позбавлення від очних хвороб. Він був достойним і талановитим продовжувачем справи, яка була заснована в Старобільську В.А.Шафрановським.

petrunja 03Пішовши на викладацьку роботу в Луганський медичний інститут, С.П.Петруня веде активну наукову роботу. В інституті він завідує кафедрою, стає професором, доктором наук, заслуженим лікарем України. У нього багато учнів і послідовників, а головне – він голова цілої династії лікарів офтальмологів.

За видатні наукові досягнення і плідну педагогічну діяльність С.П.Петруня нагороджений орденом Леніна, був Почесним громадянином міста Луганська.

Помер у 1992 році.

З книги Почесного громадянина Старобільська
І.Мірошниченка «Люди твої, Старобільщино»

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube