Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

СКОМОРОХОВ В'ЯЧЕСЛАВ СЕМЕНОВИЧ

romashko 01В.С.Скоромохов народився у 1942 році у Старобільську у родині робочих. Після закінчення міської СШ№3 працював формувальником-ливарником на ремонтно-механічному заводі. Активно займався у заводському самодіяльному танцювальному колективі. Любив після роботи та у вихідні дні відвідувати стадіон, де спостерігав за тренуваннями і змаганнями з різних видів спорту. Дуже хотів стати спортсменом, але вважав, що його фізичний недолік є для цього перешкодою. Молодого, високого, з гарною статурою, напівглухонімого заводського хлопця примітив вчитель фізичного виховання СШ№4 Всеволод Броваренко, який у цей час тренував юнацьку групу. Він оцінив фізичні можливості В’ячеслава і його величезне бажання займатися спортом, запропонував спробувати себе у бігу з перешкодами. І у В’ячеслава це добре вийшло.

skomorohov 02Перший серйозний успіх прийшов до нього у 1961 році, коли він виконав норматив майстра спорту СРСР. У 1965 році юнак став чемпіоном Європи і майстром спорту міжнародного класу. У тому ж році здобуває чемпіонське звання у Всесоюзних легкоатлетичних змаганнях у бігу на 200 метрів з бар’єрами. Ще через два роки, у 1967-му, на матчі олімпійських команд на дистанції 400 м з бар’єрами досяг результату 50,1 секунди, що було другим результатом за всю історію радянського спорту.

skomorohov 03На легкоатлетичних змаганнях в Італії у 1968 році став чемпіоном світу, того ж року – першим на змаганнях на приз газети «Правда». Пройде ще трохи часу і В.Скоморохов здобуває перше місце у матчевій зустрічі СРСР-Польща-НДР, яка проходила у Ленінграді, і включається до збірної олімпійської команди СРСР, яка представляла країну на Олімпіаді у Мехіко. Тут В’ячеслав був п’ятим, при цьому встановив Всесоюзний рекорд у бігу на 400 метрів з бар’єрами з часом 49,1 секунди. У 1969 році наш земляк здобуває нові перемоги на чемпіонаті світу та Європи. Він – неодноразовий рекордсмен світу і одинадцятикратний рекордсмен Європи, заслужений майстер спорту СРСР.

У 1992 році видатний спортсмен трагічно загинув. На його честь у Луганській області щороку проводяться змагання – меморіал пам’яті заслуженого майстра спорту СРСР В.Скоморохова, а ще на вході до міського стадіону «Колос» у Старобільську встановлена меморіальна дошка.

За матеріалами книги І.Мірошниченка «Старобільщина – перлина Приайдар`я”

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube