Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення

РУДНЄВ МИХАЙЛО МИТРОФАНОВИЧ

rudnev 02В середині XІХ століття місто розвивалося як торговельний центр і мало славу купецького. На той час вже сформувалася значна група купців другої і третьої гільдії, у яку входили Волошкевич, Єлькін, Панкевич, Турянський, Суворов, Рухов, Скляров, Тремполець, Руднєв, Ковтунов, Абрамов й інші. У Старобільську було 30 великих крамниць, 14 мануфактурних і магазинів залізних виробів, 7 пивних і 6 приїжджих дворів. І до сьогодні у центрі міста ще збереглися будинки магазинів Руднєва, Склярова, Ковтунова, Суворова, Гаврилова.

Беззаперечною візитівкою Старобільська і сьогодні є магазин Михайла Митрофановича Руднєва, побудований у 1908 році. А у 1909 році річний обсяг торгівлі Руднєва становив вже 10 тисяч пудів (160 тонн).

rudnev 01Про походження капіталу М.М.Руднєва у дореволюційний час ходили різні чутки. Краєзнавець С.Афанасьєвський у своїх "Розповідях про історію Старобільська" пише так: "Ніби він був рядовим службовцем (або солдатом) на митниці. У деякий документах кінця ХІХ століття він згадується не як купець, а як старобільський міщанин і запасний рядовий. У той час існували схеми контрабанди руського золота дуже високої проби до Німеччини, де його трохи звільняли від благородного металу і знов ввозили в Росію. Руднєв чи ловив контрабандистів, чи йому дістався якийсь солідний куш не облікованого затриманого золота - цього тепер вже не скаже ніхто. rudnev 03Але в результаті Руднєв збудував цілий торговий комплекс, який сьогодні є своєрідним центром, "маркою" старого Старобільська. За однією з легенд, з балкона цієї будови з промовою виступав Махно, за іншою (яка ближче до реальності), тут пили чай легендарні автори "Дванадцяти стільців" і "Золотого теля" І.Ільф та Є.Петров".

В той час Старобільськ йшов попереду інших повітових міст губернії й у розвитку культури. У нас працював драматичний театр, концертна зала для дворянства. А ще наше місто було першим у губернії, у якому з'явився сінематограф під назвою "Фурор" (пізніше - кінотеатр ім.Чкалова). Його у 1913 році у своєму торговельному комплексі побудував купець Руднєв.

За матеріалами праць краєзнавців

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube