Вівторок, 28 May, 2024
02/04/2024 - 13:52

СТАРОБІЛЬСЬКЕ ТРАВ’ЯНЕ РІЗНОБАРВ’Я СМАКІВ ТА АРОМАТІВ

20210204 1

У грудні минулого року  до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України було внесено новий елемент Луганської області - «Традиція травництва Старобільського краю».

У львівському гуманітарному хабі говорили про нематеріальну культурну спадщину Старобільщини. Під час колективного чаювання учасники зустрічі розповідали про власні рецепти улюблених трав’яних напоїв, історії одужання з допомогою духмяних чаїв на основі трав, що були зібрані власними руками. Бо навіть якщо зараз у будь-яку пору лікарські трави та збори можна купити в аптеці або на базарі, приємніше, погодьтесь, зібрати трави самостійно.

Ми, українці, маємо багату культуру, досвід, які складаються з цінностей, отриманих багатьма поколіннями, що називають нематеріальною культурною спадщиною. Це  наші традиції, те, що ми лишаємо у спадок дітям і наступним поколінням.

Травники та екологи стверджують, що природні умови нашого регіону - його піски та крейдяні відслоювання, прибережна зона річок - є сприятливими для  повноцінного зростання трав. До того ж, рослинність Старобільського степу містить в собі види-ендеми, що зустрічаються тільки в цьому регіоні - по байраках та залишках степових ділянок. Це робить рослини більш насиченими ефірними маслами та фітоелементами, - зазначається на на офіційному сайті Луганського обласного центру народної творчості.

Серед цілющих рослин, які ростуть на нашій старобільській землі, - звіробій, чебрець, льнянка, подорожник, м’ята та інші.

Елемент «Традиція травництва Старобільського краю» - наш власний культурний спадок. Місцеві жителі знають, як збирати та використовувати цілющі трави для лікування та підтримки здоров'я.

Традиції – це те, що нас об’єднує навіть на відстані.

Внесення елемента «Традиція травництва Старобільського краю» до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України – це важливий крок у визнанні та збереженні неперевершеної спадщини нашої Старобільщини, унікального куточка України.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube