Вівторок, 20 серпня, 2019
Четвер, 25 жовтня 2018 08:38

Спалювати опале листя заборонено!

20181025Щоосені на території міста Старобільськ мають місце непоодинокі випадки спалювання рослинності або її залишків. Бажання мешканців навести лад у садибі, біля будинку та на прилеглій території цілком зрозуміле. Проте діюче законодавство забороняє подібні заходи благоустрою.

Велика  кількість диму, що утворюється під час випалювання сухої рослинності, опалого листя тощо, призводить до значного забруднення атмосферного повітря і створює безпосередню загрозу для життя людини. Від вогню знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість і нарешті створюється пожежна загроза для прилеглих територій.

Нагадаємо, що згідно статті 39 Закону України «Про тваринний світ» та статті 27 Закону України «Про рослинний світ», випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. В інших випадках за спалювання сміття та трави передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

Стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків ): випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян на громадян у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.

Стаття 245 Кримінального кодексу України (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу):

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Отже, шановні старобільчани, якщо вам не байдуже, яким повітрям дихати і на якій землі жити, не залишайтесь осторонь цієї проблеми та використовуйте законні способи утилізації сухої рослинності, її залишків, опалого листя та сміття!

 

 
Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   (06461) 2-19-90
Електронна пошта:   misto.starobilsk@gmail.com