Вівторок, 07 July, 2020
Подати електронне звернення
Вівторок, 17 December 2019 14:13

Час безвідповідального володіння спільним майном спливає

img Домовлятися з сусідами по багатоквартирному будинку, як жити далі, треба вже зараз, бо часу залишилось обмаль - трохи більше, ніж чотири місяці. Згідно із законом "Про житлово-комунальні послуги" у новій редакції, який набув чинності 1 травня поточного року, до 1 травня 2020-го всі власники квартир повинні визначитися з формою управління. Це може бути самоуправління, ОСББ або управляюча компанія.

Мешканці багатоквартирних будинків вже зараз є повноправними господарями свого спільного майна. А з 1 травня 2020 року їм разом утримувати його й нести відповідні витрати. Отже, потрібно домовлятися про те, як і за які гроші це робити. Тобто власники квартир мають прийняти спільні рішення, в якому форматі відбуватиметься отримання послуг по управлінню будинком від надавачів відповідних послуг.

Наразі таких форм передбачено три:

1) кожен співвласник укладає індивідуальний договір з виконавцем комунальних послуг (що, власне, практикується у нас вже сьогодні);

2) договір від імені всіх співвласників будинку укладає управитель (це буде колективний договір);

3) договір укладає об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридична особа.

Сьогодні у місті налічується 43 багатоквартирних будинки, в яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та співвласниками яких не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Певно, жителям цих будинків варто поспішити та прийняти відповідне рішення, як це зробили інші співвласники багатоквартирних будинків. Так, в 22 будинках мешканці провели збори жильців, вирішили утримувати своє спільне майно самостійно та відповідні протоколи надали до виконкому міськради. Ще в одному будинку створено ОСББ.

На думку багатьох українських експертів, саме ОСББ є найефективнішим інструментом прийняття та виконання спільних рішень. До речі, Старобільською міською радою розроблені та затверджені дві програми, які підтримують співвласників багатоквартирного житла - "Міська цільова програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Старобільськ на 2018-2020 роки" та "Міська цільова програма із стимулювання створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Старобільськ на 2018-2020 роки".

- Реалізація заходів цих програми дозволить поліпшити технічний стан житлового фонду, підвищити свідомість та згуртованість громадян у вирішенні власних проблем, покращити умови проживання громадян у своїх помешканнях, дасть можливість раціонально використовувати кошти мешканців на утримання житла, - зазначає міський голова Яна Літвінова. - Якщо зусилля зацікавлених у створенні ОСББ мешканців будинків будуть спиратись на організаційну та фінансову підтримку органів місцевого самоврядування, то така співпраця дасть очікувані результати. Міська рада, зокрема, в рамках програми підтримки ОСББ намагається допомагати фінансово співвласникам багатоквартирних будинків, якими створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, підтримуючи через співфінансування проекти, надані ОСББ.

Якщо ж до 1 травня 2020 року мешканці багатоквартирних будинків взагалі не визначаться, то управителя їм зобов'язаний призначити орган місцевого самоврядування. Тому, зважаючи на кволу ініціативу жителів міста і брак фахівців з управління житловим фондом, Старобільська міська рада вже зараз підшукує потенційного управителя. Вчора, до речі, сплинув термін проведення повторного, вже третього, конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Старобільськ. На жаль, і цього разу жодного претендента не знайшлося. Отже конкурс визнано таким, що не відбувся. Однак робота у даному напрямку триватиме і надалі. А в жителів міста ще є трохи часу прийняти власне виважене рішення.

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(095) 565-08-59
Електронна пошта:   misto.starobilsk@gmail.com