П'ятниця, 24 March, 2023
08/10/2021 - 16:50

"Вода Старобільщини": націлені на якісну роботу

20210803

З метою якісного та безперебійного забезпечення населення Старобільської міської територіальної громади комунальними послугами з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у нашій МТГ засноване КП "Вода Старобільщини". Міське комунальне підприємство робить перші кроки по розбудові своєї діяльності. Про них розповідає його керівник Олена ПЕТРОВА.

 

 

 

 

Рішенням Старобільської міської ради КП надано дозвіл на тимчасове використання тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на рівні діючих на теперішній час затверджених для районного комунального підприємства «Старобільськвода» Старобільської районної ради, а саме: на централізоване водопостачання – 15,252 грн. за 1 куб. м (з ПДВ); на централізоване водовідведення – 29,772 грн. за 1 куб. м (з ПДВ). Разом послуга складає 45,024 грн. за 1 куб. м (з ПДВ). Тимчасове використання тарифу діятиме строком на 6 місяців.

- Що дане рішення означає для абонентів?

- Нове підприємство залишило тарифи РКП «Старобільськвода», які були встановлені у 2018 році. За цей час відбулося не одноразове підвищення багатьох складових тарифу, а саме – мінімальної заробітної плати працівників, вартості енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів та т.і. Для розрахунку та встановлення нового тарифу підприємство повинно почати самостійну повноцінну господарсько-фінансову діяльність.

Тож згідно з рішенням депутатів міської ради вартість на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для абонентів КП «Вода Старобільщини» поки що залишиться на попередньому рівні.

- А сплачувати за даними тарифами за спожиту послугу абоненти будуть до вашого підприємства? Чи ще до РКП?

- Протягом жовтня обслуговує абонентів і отримує за це оплату ще районне комунальне підприємство. Сплачувати абонплату за жовтень треба РКП «Старобільськвода». Перехід до нового міського водоканалу відбудеться з моменту підписання акту приймання-передачі майна від РКП «Старобільськвода» до КП «Вода Старобільщини», яке очікується у кінці поточного місяця. Договір про управління майном був підписано двома сторонами ще на початку вересня, але керівництво РКП «Старобільськвода» висловило тоді свою неготовність передати частину майна Старобільської виробничої дільниці до міського КП. Серед причин такого кроку було названо перевірки підприємства, не готовністю Новоайдарської дільниці відокремитися (до речі, Новоайдарська дільниця існує за рахунок Старобільської і є дуже збитковою).

Процес затягування підписання акту вигідний тільки керівнику РКП «Старобільськвода». Для нашого підприємства така невизначеність - це відсутність можливості брати участь в залученні міжнародних грантів для здійснення модернізації та оновлення технічної бази, водопровідної та каналізаційної мереж, насосних станцій, споруд. Бо даними питаннями може займатися тільки нове, міське підприємство.

- Як буде здійснюватися перехід абонентів від одного підприємства до іншого? Чи потрібно людям щось робити чи все буде здійснено автоматично?

- Перехід абонентів здійсниться автоматично, після формування нової абонентської бази, але абонентам необхідно буде укласти нові договори з КП «Вода Старобільщини» та звірити показники своїх водних лічильників для проведення подальших розрахунків. Механізм взаємодії з нашими абонентами ми запропонуємо зручний та доступний всім.

- Яку роботу від моменту заснування нового міського підприємства довелося здійснити?

- Станом на сьогодні міське КП "Вода Старобільщини" зареєстроване, має зареєстрований статут, отримало ліцензію на впровадження діяльності по наданню послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, розрахувало та погодило з відповідними державними органами поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води та подало на їх встановлення до органу місцевого самоврядування, розробило проект нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у річку Айдар із зворотними водами та має всі складові для отримання дозволу на спеціальне водокористування. Це - тривалий, копіткий процес, без якого нове підприємство просто не може стартувати.

20211008 4- На якій стадії зараз ремонт очисних споруд у Половинкиному?

- Підрядна організація у серпні місяці почала реконструкцію згідно з графіком виконання робіт. На теперішній час відремонтовано дах на адміністративно-побутовому, виробничо-допоміжному корпусах, боксах та каналізаційній насосній станції №5, на всіх цих об’єктах замінено вікна. Також відбувається очищення споруд та підготовка до робіт з гідроізоляції дна і стиків споруд. Очищено від мулу 10 мулових майданчиків та проведено роботи по їх штукатуренню. Процес триває. Його результат дозволить досягти основного - буде замінена система очищення, що дасть можливість покращити і стан екології, і якість очищення стоків, і загальну картину на цьому важливому для села і для всієї громади об'єкті.

- Плани, які новоутворений міський водоканал має на найближчий час...

- По-перше, це укомплектування підприємства кадрами. Створення нового колективу, робота якого з абонентами має вийти на рівень більш високої якості надання послуг.
Також нас очікує робота з інвестиційної діяльності. Пріоритетні сектори - це вода та стічні води.

Проєкти, в яких ми братимемо участь, пов’язані з постачанням питної води та будівництвом нової каналізаційної станції та колекторів, реконструкції існуючих каналізаційних станцій та мереж.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон:   + 38 066 401 62 31
Електронна пошта:  

starobilska.va@gmail.com

     
    facebook    youtube