Четвер, 22 February, 2024
13/06/2023 - 16:32

Одна донація крові рятує три життя

20211117 3

14 червня – Всесвітній день донора крові

Цьогорічний Всесвітній день донора крові проходить під гаслом: «Здавайте кров, здавайте плазму, даруйте людям життя і робіть це частіше».

Ця дата сьогодні особливо важлива для українців. У час війни кількість бажаючих наших громадян стати донорами крові зросла щонайменше вдвічі, кажуть лікарі.

Вважається, що одна донація крові рятує три життя.

 

 

ЯК СТАТИ ДОНОРОМ КРОВІ

Здавати кров нешкідливо, тому що людський організм адаптован еволюційно до кровопускань. 

Донором крові в Україні може стати будь-яка людина, яка відповідає таким критеріям:

 • ви дієздатний громадянин України,
 • ваш вік від 18 років,
 • ваша вага не менше 50 кг,
 • температура тіла не перевищує 36.6 ±0.3 ºC,
 • ваш кров'яний тиск у діапазоні 160/90 до 110/60,
 • у Вас пульс ритмічний від 60 до 90 ударів за хвилину,
 • ви не вживали алкоголь протягом 48 годин до здавання крові,
 • ви не курили за 2 години до здачі крові,
 • у вас пройдене медичне обстеження,
 • у вас немає протипоказань.

Не допускаються до здачі крові громадяни, які мають гострі та хронічні захворювання. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному та туберкульозному диспансерах. Проміжки між сроками здачі крові повинні становити для чоловіків не менше 60 днів, а для жінок – 90 днів (жінкам не можна здавати кров більше 4 разів на рік).

Крім того, є низка інфекційних захворювань, маючи які люди не можуть буди донорами — це вірусні гепатити В і С, а також сифіліс та СНІД. На ці інфекції всю донорську кров також перевіряють. Крім того, є обмеження на донорство для людей із серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями центральної нервової системи, схильністю до кровотеч.

Щоб безпечна кров була доступна кожному, хто її потребує, необхідно мати донорів, готових добровільно, безоплатно і регулярно здавати кров. 

Сьогодні, під час воєнних дій, тема донорства є дуже актуальною, як для врятування життя військових, так і мирного населення країни. 

Бути донором під час війни — прояв неабиякої хоробрості!

 • Сьогодні тисячі супергероїв — кожен і кожна на своєму місці — маленькими кроками наближають країну до перемоги. Станьте частинкою цього руху супергероїв, поповнивши команду резерву донорів крові.

Для успішного наступу потрібно не тільки озброєння. Потрібні надійні і сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує відповідної медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо.

Величезна подяка донорам за таку благородну справу!

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube