П'ятниця, 23 February, 2024
16/06/2023 - 15:35

Старобільськ-Люблін: нові можливості щодо розвитку у післявоєнний період

20211117 3

 

Начальник Старобільської міської військової адміністрації Яна Літвінова увійшла  до складу Регіонального офісу міжнародного співробітництва при Луганській обласній державній адміністрації, перше робоче засідання якого відбулося вчора в онлайн-форматі.

Представники Луганщини на чолі з керівником ЛОВЦА Артемом Лисогором зустрілися з  із представниками Люблінського воєводства на чолі з  Маршалоком Люблінського воєводства Ярославом Ставярським.

 

 

 

Луганщина має Угоду про співробітництво з Люблінським воєводством з 2003 року, в свою чергу, Старобільськ підписав подібний документ з Любліним ще у 1996 році.

Детальне обговорення напрямків співпраці на всіх рівнях після деокупації, побудова міцних відносин з міжнародними партнерами стали основними темами спілкування сторін.

Справжні друзі України турботою та допомогою проявили себе в скрутний воєнний час. Міста та містечка зі всього світу допомагають українським громадам переживати виклики та наслідки війни.

- Попри відстань до дому у більш ніж 1000 кілометрів, подумки ми залишаємось у Старобільську, у нашій громаді, плануємо заходи, спрямовані на післявоєнний розвиток, - говорить начальник Старобільської МВА Яна Літвінова. – У цей нелегкий час, який ми всі переживаємо зараз, всебічна підтримка польських друзів неоціненна для всієї України, за що ми безмежно вдячні. Такі зустрічі є хорошим приводом для подальшого планування дій щодо розвитку території громади, втілення в життя необхідних проектів, щоб пройти процес деокупаційних заходів якнайшвидше при сприянні та у взаємодії з партнерами. Бо Україна переможе, і потім почнеться процес відновлення. Разом сильніші!

Українські громади стикнулися з багатьма труднощами, які спричинила війна. Підтримка муніципалітетів зарубіжних країн має важливе значення. Саме тому наразі так важлива активізація побратимських відносин.

Для подолання викликів, які постали перед нами в цей час, дуже важливим є пошук партнерів як всередині країни, так і за її межами. То актуалізація співпраці з польським Любліним для Старобільська розкриває перед нашою громадою нові можливості щодо розвитку у післявоєнний період.

Що таке міста-побратими?

Міста-побратими чи поріднені міста — це два міста різних країн, між якими укладено угоди про дружбу та співробітництво для всебічної співпраці.

Об'єднуючи людей із різних частин світу, побратимство дає можливість обмінюватись досвідом розв'язання питань, які постають перед громадами, думками, баченням проблем та практичною допомогою.

Угода про побратимські відносини економічну вигоду переслідує далеко не завжди. Співпраця полягає найчастіше в освітній, культурній, соціальній сфері. Жителі міст-побратимів їздять одне до одного в гості, обмінюються візитами спеціальних делегацій, проводять спільні конференції, у тому числі й наукові, спортивні змагання, відзначають разом різні свята. А якщо один із них потрапив у біду, інший завжди простягне руку допомоги. Тому цей інструмент і може стати в пригоді зараз, під час повномасштабної війни росії проти України.

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube