Вівторок, 28 May, 2024
04/04/2024 - 14:50

Хто обізнаний - той захищений

20210204 1

4 квітня - Міжнародний день просвіти з мінної безпеки. Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв'язану російською федерацією війну у країні заміновано значні частини територій. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися тощо. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів.

А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка. Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт.

Шкода, якої можуть завдати вибухонебезпечні  предмети, непоправна. Тому перший крок до боротьби із загрозою — це знання правильного алгоритму дій у разі знаходження вибухонебезпечних предметів. Адже хто обізнаний - той захищений.

Робота у даному напрямку регулярно  триває у львівському гуманітарному хабі, серед співробітників Старобільської МВА та виконавчого комітету Старобільської міськради, учнів та вчителів Лиманського ліцею тощо.

- Ми не просто самі маємо знати важливі правила, дотримуючись яких можна врятувати життя собі та оточуючим, а й доносити їх до інших. – говорить начальник Старобільської МВА Яна Літвінова. – Одним із надважливих завдань, які перед нами постануть після повернення на деокуповані території громади, стане якраз стане посилення мінної безпеки задля збереження життя людей. Досвід вже звільнених територій говорить про те, що, відступаючи, загарбники свідомо роблять все, щоб життя у цих районах було максимально небезпечним через високий рівень забрудненості вибухонебезпечними предметами. Тож знання з мінної безпеки – важлива складова сьогодення жителів як вже деокупованих територій, так і тих, що чекають на звільнення. Добре, що наші вчителі мають нагоду безкоштовно підвищити рівень підготовки та обізнаності щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Важливо, що дорослі зможуть передати цей важливий досвід своїм учням. Врятовані життя дітей варті того, щоб такі проєкти втілювати в життя і надалі.

В рамках онлайн-курсу із мінної безпеки: «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш», який присвячений правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, співробітники співробітників Старобільської МВА та виконавчого комітету Старобільської міськради і їх структурних підрозділів, 75 педагогів Старобільської міської територіальної громади пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати. Також вчителі проводять тематичні заняття зі своїми учнями під час позакласних зустрічей та напередодні канікул, радять даний курс для перегляду батькам та всім, хто хоче дізнатися елементарні без пекові навички.

Нещодавно співробітники Старобільської МВА та виконавчого комітету Старобільської міськради відвідали очне навчання з мінної безпеки. До львівського гуманітарного хабу завітали спеціалісти-вибухотехніки управління вибухотехнічної служби ГУНП у Львівській області, які ознайомили присутніх із засадами мінної безпеки та правила поводження з вибухонебезпечними предметами, на спеціальних макетах вибухотехніки продемонстрували, як можуть виглядати снаряди, міни, гранати, набої та яку небезпеку вони становлять, розповіли, як діяти у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

Тож наш перший крок до боротьби із загрозою вибухонебезпечних предметів - це знання. Адже хто обізнаний - той захищений.

 

Дії при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухонебезпечним:

  • негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
  • попередити перехожих про можливу небезпеку;
  • позначити місце знаходження вибухонебезпечного предмета, огородити його, встановити добре видимий орієнтир, вивісити прапорці червоного кольору, якщо є можливість, виставити охорону;
  • негайно повідомити до Служби порятунку за номером “101” та поліції за номером “102 (в повідомленні вказати місце та час знаходження вибухонебезпечного предмета, своє прізвище, адресу, телефон);
  • очікувати на прибуття рятувальників на безпечній відстані (100м).

Пам’ятаємо правило трьох НЕ:

  • не наближатися;
  • не пересувати та не брати до рук, не чіпати предмет у будь-який інший спосіб (не розряджати, не кидати по ньому, не чинити жодної іншої механічної дії стосовно нього, не розводити поруч багаття);
  • не користуватися поблизу знахідки мобільним телефоном.

Переможемо. Повернемось підготовленими. Разом подолаємо цю небезпеку.

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube