Вівторок, 07 July, 2020
Подати електронне звернення
П'ятниця, 13 December 2019 10:27

Житлове питання

img Питання забезпечення житлом соціально вразливих категорій населення було і залишається актуальним для міста. Старобільською міською радою даній проблемі приділяється особлива увага, вживаються всі можливі заходи для її розв'язання, зокрема, розробляються й приймаються відповідні програми, виконання яких сприяє вирішенню даної проблеми.

 

 

Так, на позачерговій шістдесят п'ятій сесії міської ради, що відбулася 11 грудня 2019 року, був підтриманий проект, розроблений виконавчим комітетом міської ради, втілення якого в життя дасть можливість отримувати тимчасове соціальне житло в Старобільську внутрішньо переміщеним особам. Мова йде про "Програму забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб на 2019 рік (в новій редакції)".

Квартирне питання ось уже п’ять років залишається головною проблемою для переселенців. Тому урядом у червні поточного року в рамках однієї постанови (№582 від 26.06.2019 р.) затверджені "Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб" і "Порядок надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб". Згідно з цим документом органам місцевого самоврядування рекомендовано починаючи з 2019 року передбачити у відповідних місцевих бюджетах кошти на формування вище названих фондів.

Прийнята на сесії Старобільської міськради Програма дає змогу виділити кошти з міського бюджету, які стануть внеском міста у придбанні соціального житла, що надаватиметься переселенцям у тимчасове користування. Депутати міськради затвердили обсяги співфінансування. Відповідним рішенням передбачається, що придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування ВПО відбуватиметься на 70% за рахунок коштів Державного бюджету та на 30% - міського.

В результаті реалізації Програми найближчим часом у комунальну власність територіальної громади міста Старобільськ для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам будуть придбані чотири квартири.

З усіх питань, які можуть виникнути у бажаючих стати в чергу на отримання вищеназваного житла, зокрема, щодо механізму дій, слід звертатися до виконкому міської ради.

Хочеться також відзначити, що вирішувати так зване квартирне питання для соціально незахищених категорій громадян у місті покликана і діюча з 2018 року "Міська цільова програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки". В її рамках минулоріч вперше за майже 20 останніх років чотири дитини з названих категорій по досягненні повноліття отримали житло у Старобільську. Виконання заходів, передбачених даною програмою, триває і надалі.

Можливо, хтось зауважить, що це крапля у морі, але справа зрушила з мертвої точки, і це не може не радувати.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(095) 565-08-59
Електронна пошта:   misto.starobilsk@gmail.com