Вівторок, 07 July, 2020
Подати електронне звернення
Понеділок, 20 January 2020 16:44

Коли байдужість стає злочинною

img Ніхто не буде сперечатися з тим, що наркотики - зло і з ними треба боротися. Кожен з нас робить це в силу власних можливостей і компетенції. Зокрема, міська рада як орган місцевого самоврядування фокусуючи увагу громадськості на проблемі незаконного обігу наркотиків, їх реклами і пропаганди, пропонує свій варіант протистояння "наркотичній пропаганді".

 

 

Українські міста потопають у рекламі наркотичних засобів, намальованої на будинках, заборах і навіть на порогах шкіл. На сьогоднішній день ця проблема носить масовий характер і несе загрозу здоров'ю та життю, у першу чергу, підлітків. Подібні "художества" дісталися й Старобільська.

За ініціативою Старобільської міської ради та групи активних підлітків на початку січня була запущена соціальна акція проти реклами наркотиків - інтернет-флешмоб #Я_проти_наркотиків_у_моєму_місті. Мета акції - привернути увагу громадськості, в тому числі і представників відповідних установ, до даної проблеми. Що, власне, й сталося, флешмоб отримав велику підтримку з боку старобільчан. Разом з працівниками освіти, бібліотекарями, підлітками, активними жителями міста в рамках акції також будуть проведені різні профілактичні заходи, які покликані пропагувати здоровий спосіб життя серед підлітків і молоді.

Перші ж кроки на шляху протистояння вуличній рекламі наркотиків у виконкомі міської ради були зроблені відразу після появи на міській території трафаретних "смертельних написів" у грудні минулого року. Оперативно була створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники поліції, прокуратури, комунального підприємства, освіти, виконкому міськради. Її засідання пройшло за ініціативою та під головуванням Старобільського міського голови Яни Літвінової. Учасники робочої групи висловилися щодо можливих методів роботи у напрямку боротьби з пропагандою наркотиків у місті. Один з них - вчасно виявляти написи, що з'являються, і зафарбовувати. Відповідні завдання отримали комунальники міста.

"Тема профілактики наркотизму залишається важливою у роботі місцевої влади. І хоча боротьба з наркоманією не є питанням компетенції органів самоврядування, громадська позиція кожного з нас визначає ту відповідальність, яку ми відчуваємо за майбутнє наших дітей, їх здоров'я, - говорить міський голова Яна Літвінова. – Ми не можемо залишатися осторонь такої гострої проблеми. Бо наркоманія – це хвороба, яка забирає та руйнує життя будь-якої людини незалежно від соціального чи матеріального стану, створює загрозу знищення нації. Саме тому міська рада активно включилася в профілактичну роботу, ініціювала проведення відповідних профілактичних заходів у співпраці з правоохоронними органами, освітніми установами міста, комунальниками. Ми маємо протистояти не тільки «вуличній рекламі» наркотиків, а й постійно проводити профілактичну роботу з молоддю. При цьому залучаючи її до такої роботи, оскільки для підлітків необхідно не тільки показувати позитивні приклади здорового способу життя, але й формувати у них почуття неприйняття таких явищ, як уживання наркотичних засобів".

Боротися з винахідливістю продавців наркотичних речовин важко, але потрібно. Успіх тут багато в чому залежить від того, наскільки небайдужими до проблеми будуть усі громадяни - від посадових осіб до окремого жителя міста.

При виявленні дивних написів, що регулярно з'являються у полі зору, громадянам слід повідомляти про це поліції (066-164-51-55) або телефонувати до комунальної служби, а якщо є змога, то й самостійно зафарбовувати небезпечні надписи.

Байдужість у даному питанні не просто аморальна, а й навіть злочинна. Так, викликає подив поведінка власників магазинів і торгових павільйонів, приватних будинків, керівників установ міста, які щодня спокійно споглядають подібні "художества" на об'єктах власного майна. Адже це фактично є співучасть у злочині. Своєю байдужістю вони немов підтримують незаконний обіг наркотиків. Надання мовчазної згоди на розміщена у вигляді граффіті прихованої реклами наркотиків може розглядатися як схиляння до вживання психотропних речовин.

Звісно, зафарбовуючи надписи, що рекламують наркотики, неможливо подолати проблему по суті. Однак не варто перекладати відповідальність на когось і шукати винних. Громадянський обов'язок кожної людини - зробити свій крок на шляху протистояння вуличній рекламі наркотиків. Коли кожен буде робити те, що в його силах, можна зменшити ризики і коло поширення біди. Лише спільно можна протистояти такому лиху.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(095) 565-08-59
Електронна пошта:   misto.starobilsk@gmail.com