Неділя, 23 January, 2022
Подати електронне звернення
23/04/2020 - 16:06

Без дозволу не рубати

img

Останнім часом на міській території почастішали випадки незаконного знищення дерев. Раніше це були поодинокі факти, однак лише протягом квітня вже складено два протоколи на порушників порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, який регламентується Постановою Кабінету міністрів України від 1 серпня 2006 року №1045.

 

 

Чому все так серйозно? Невже людина не може спиляти дерево, яке сама посадила на прибудинковій території?

Законодавство охороняє зелені насадження від необдуманого та необґрунтованого знищення. У вищезгаданій постанові Кабміну, у п.2 зокрема сказано, що видалення зелених насаджень здійснюється у випадку зносу аварійних, сухостійних і фаутних дерев (фаутними вважаються дерева в аварійному стані, сильно нахилені, кореневища яких розташовані на поверхні рівня землі). У цьому ж документі чітко зазначено, що видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органа місцевої ради.

Саме тому громадянам, які вирішили самостійно спиляти дерево, що нібито заважає, важливо знати таке. Самовільна вирубка дерев на прибудинковій території заборонена. Такі дії визнаються незаконними й тягнуть настання відповідальності. За знищення одного або декількох дерев без відповідного дозволу доведеться заплатити адміністративний штраф.

На жаль, мешканці міста здебільшого не знають, що не можна просто так вийти на прибудинкову територію та спиляти там дерево під коріння. І коли фіксується факт незаконного самовільного знищення дерева, багатьох ця норма дивує. Людині здається, що вона садила дерево та доглядала за ним. Значить, нібито, має якісь юридичні права на те, що росте на прибудинковій території. Але тут треба пам'ятати, що прибудинкова територія – це не приватна власність містян. Це територія, що буквально належить всій міській громаді, яка погоджується, що кожен вільно та безоплатно користувався цією територією за умови дотримання законодавства та діючих Правил благоустрою.

Тож якщо ви вирішили видалити біля свого будинку дерево, кущі або квітники, вам варто звернутися із заявою до виконкому Старобільської міської ради. Після обстеження зазначеного дерева комісією міської ради буде складено відповідний ситуації акт.

При цьому слід зауважити: якщо дерево стоїть на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, або якщо навіть ця ділянка не приватизована, але там є будинок, господарські споруди, тобто земельна ділянка є присадибною буквально – рішення про видалення дерева приймає сам власник. У цьому випадку жителю міста не потрібно звертатися до будь-яких органів за дозволом на спилювання дерева або викорчування кущів.

Дерева – це легені міста, це наш захист від пилу та спеки. Найкраще, що ми можемо зробити, законно видаливши аварійне дерево з прибудинкової території, посадити замість нього нове. І в жодному разі ми не маємо ні законного, ні морального права знищувати здорові рослини лише тому, що комусь так забажалося.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube

Klixo Particles - Snow