Неділя, 23 January, 2022
Подати електронне звернення
28/04/2020 - 14:24

Сакури в цвіту

img

Весняне цвітіння сакури стає родзинкою квітневого Старобільська. На міській центральній вулиці Руднєва сакура з'явилася три роки тому. Тоді біля будівлі міської ради її висадили під час осінньої толоки «Влада + громада: робимо Старобільськ краще».

 

 

 

Поява сакур у місті стала одним з результатів роботи районної бібліотеки в рамках плідної співпраці місцевої громади із урядом Японії  (та за його фінансового сприяння) за програмою, котру реалізує Старобільська районна бібліотека в рамках проекту «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» при участі Міжнародної організації з міграції в Україні.

В Україні є кілька місць, де у великій кількості росте це декоративне дерево. Ужгород, Мукачеве, парки Києва. Віднедавна до переліку міст, прикрашених сакурою, можна віднести й наш Старобільськ, де завдяки невеличкій сакуровій алеї відбувається взаємопроникнення двох східних культур.

20200428 2Квітуча сакура для японців - це національний символ. Протягом багатьох століть вона була безпосередньо пов'язана з культурним життям країни. Ніжність цвітіння, скороминущість і незвичайну красу квітів сакури часто порівнюють зі швидкоплинністю людського життя, що лягло в основу японської філософії.

Тепер сакури стають символом і нашого любого міста, яке потихеньку змінюється і гарнішає. Звісно, це не глобальні зміни обличчя Старобільська і до них треба приглядатися, втім і не помітити їх не можливо.

20200428 3На жаль, сьогодні через карантинні обмеження не всі містяни мають можливість помилуватися квітом старобільських сакур. Тому розміщуємо фото цих неймовірних рослин, які, сподіваємось, додадуть всім хорошого настрою.

І водночас нагадуємо всім, хто все ж проходячи повз дерев, захоче відламати собі квітучу гілочку: сакури дуже чуйні до механічних пошкоджень, зламана гілка не відростає. Тим більше не треба цього робити, бо квіти японського дерева не мають запаху та не стоять у вазах з водою. Ними можна лише милуватися!

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube

Klixo Particles - Snow