Неділя, 19 September, 2021
Подати електронне звернення
20/11/2020 - 13:03

Нові органи управління нової громади

img

Відбулися перші місцеві вибори в межах нової Старобільської міської об`єднаної територіальної громади, до складу якої входять місто Старобільськ та села: Новоселівка, Титарівка, Половинкине, Підгорівка, Курячівка, Ганнівка, Дубовівка, Проказине, Балакирівка, Бутківка, Проїждже, Лиман, Верхня Покровка, Нижня Покровка, Маринівка, Суханівка, Новоборове, Калмиківка, Кринички, Левадне, Новодонбаське, Світле, Джемільне, Єгорівка.

 

 

Керувати нею будуть міський голова, якому законодавство надає повноваження очільника громади, та обрані депутати у кількості 26 осіб. Також на кожній території колишніх сільрад діятиме староста.

При цьому нові органи місцевого самоврядування матимуть розширене коло повноважень та обов'язків порівняно з попередніми, можливості для забезпечення розвитку спроможних громад.

Наразі Старобільською міською радою розпочата робота з налагодження загальної діяльності місцевого органу самоврядування. Зокрема, для реалізації повноважень відповідно до оновленого законодавства потрібно вирішити чимало організаційно-правових питань. Одним з перших кроків у цьому напрямку стало прийняття низки рішень на позачерговій вісімдесят другій сесії Старобільської міськради сьомого скликання. Депутати проголосували за створення чотирьох нових відділів у складі міськради: відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини; відділу освіти; відділу фінансів; відділу соціального захисту населення. Всі ці підрозділи виконуватимуть обов'язки відповідно до нових повноважень ради, в підпорядкування якої увійдуть сфери життєдіяльності, що раніше керувалися районними органами влади.

- Нам необхідно провести всі необхідні зміни, вирішити різноманітні питання, врахувати всі вимоги і налагодити ефективну роботу нових органів управління нашої громади - і все це обов'язково з дотриманням вимог законодавства, - говорить міський голова Яна Літвінова. - Це надзвичайно важливий етап для кожної територіальної громади. Він складний і дуже відповідальний, бо зараз ми фактично закладаємо основи розвитку та спроможності новоствореної Старобільської громади.

17 листопада Верховна Рада України у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (реєстр. №3651-д).

Цей документ врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань, а отже дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування. І важливо, щоб представники всіх місцевих рад, які увійшли до складу новоутвореної громади, долучалися до таких заходів та разом бралися до роботи.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Адреса місцезнаходження/поштова:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон приймальні:   +38(06461) 2-19-90, +38(099) 406-55-29
Електронна пошта:  

misto.starobilsk@gmail.com

     
    facebook    youtube