П'ятниця, 24 March, 2023
05/01/2021 - 15:12

Для створення ефективної системи надання соціальних послуг

img

Відбулося засідання робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку системи соціального захисту на 2021-2026 роки та відповідного Плану дій на 2021 рік. Сьогодні такий документ в громаді набуває особливого значення, оскільки в умовах децентралізації влади органам місцевого самоврядування передані повноваження щодо планування, фінансування та організації надання соціальних послуг. В свою чергу, соціальне обслуговування є складною системою соціальної сфери, але дуже важливою для кожного жителя громади.

Недавнє обговорення робочою групою даного питання можна вважати початком розробки Стратегії. Її напрацювання стане ще одним результатом плідної співпраці Старобільської міської територіальної громади з Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація учасницького розвитку громад» у рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)», що здійснюється GIZ за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина. Процес розробки базуватиметься на партнерсько-експертній моделі підготовки документів стратегічного характеру.

У роботі засідання взяли участь депутати та співробітники Старобільської міської ради, керівники соціальних служб та закладів. Основна теза, яка прозвучала під час обговорення: соціальні послуги повинні бути якісні, громада має опікуватися своїми жителями, створивши ефективну систему надання необхідних людям послуг тощо.

У нашої громади є чимало можливостей для подальшого розвитку. Щоб визначитися з потенціалом та цілями руху вперед, і розробляється стратегія. Треба розуміти, куди ми рухаємось, навіщо, за рахунок яких ресурсів, у які строки й хто, врешті-решт, за це все відповідає.

Важливим фактором також є те, що затвердження  Стратегії дає не лише план розвитку системи соціального захисту, а й сприятиме можливості залучення додаткових коштів за рахунок бюджетів та іноземної донорської допомоги на реалізацію програм та заходів, визначених в самій Стратегії.

Її виконання сприятиме реалізації єдиної державної політики у сфері реформування системи надання соціальних послуг, що дасть змогу:

  • створити ефективну систему надання соціальних послуг у нашій громаді;
  • оптимізувати роботу діючої мережі установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги;
  • запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволенню у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;
  • підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Також реалізація Стратегії дасть змогу забезпечити широкий доступ мешканців міста до якісних та ефективних соціальних послуг.

Тож, робота триває. Вже найближчим часом у громаді відбудуться тренінги для робочої групи, воркшопи та обговорення з питань підготовки Стратегії, результатом яких стане розробка проєкту Стратегії на 2012-2026 роки та плану дій з її впровадження.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон:   + 38 066 401 62 31
Електронна пошта:  

starobilska.va@gmail.com

     
    facebook    youtube