Вівторок, 28 May, 2024
05/11/2021 - 15:34

Інституційний аудит замість атестації шкіл

20210803

Працівниками Старобільського ЦПРПП Старобільської міської ради разом із т.в.о.начальника управління Державної служби якості освіти Луганської області О.М.Бублей для керівників закладів загальної середньої освіти Старобільської МТГ було проведено заняття «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу освіти» в рамках програми «Організація управлінської діяльності адміністрації закладу освіти в сучасних умовах, впровадження нових підходів до управління».

Оксана Бублей та консультанти центру ознайомили керівництво шкіл із завданнями, компонентами, етапами, правилами внутрішньої системи забезпечення якості освіти, критеріями оцінювання функціонування системи, із самооцінюванням управлінських процесів. Роботою в групах закріпили отриманні знання.

Ні у кого не викликає сумніву той факт, що усі школи ( у місті чи у сілі) повинні бути якісними. Допоможе їх зробити такими інституційний аудит, нова процедура оцінювання освітньої діяльності, яка покликана стати дієвим інструментом для діагностування освітніх і управлінських процесів та яка прийшла на зміну державній атестації шкіл.

Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні і управлінські процеси та дотримання закладом освіти вимог законодавства. Цінність такого вивчення якості освіти для засновника полягає в тому, що він отримує рекомендації, виконання яких допоможе зробити заклад освіти кращим, а відтак і підвищить імідж самого засновника в громаді, а також допоможе органам місцевого самоврядування у напрацюванні та реалізації програми розвитку освіти в громаді.

Що саме оцінюють під час аудиту:

1. Освітнє середовище.
Наскільки учням безпечно і комфортно у школі, який в закладі мікроклімат, чи створені комфортні умови для вчителів, як організоване харчування, як облаштовані навчальні кабінети, яке в них є обладнання для навчання учнів та роботи вчителя, яке середовище у школі під час перерв, як учні взаємодіють між собою та з вчителем, чи вільне освітнє середовище школи від будь-яких форм насильства, булінгу та дискримінації, чи дотримуються учасники освітнього процесу принципів академічної доброчесності, чи створене у школі інклюзивне освітнє середовище тощо.

2. Система оцінювання здобувачів освіти.
Як вчителі оцінюють навчальні досягнення учнів, чи застосовують формувальне оцінювання, наскільки система оцінювання прозора і зрозуміла учням, чи вона допомагаєучням робити висновки та покращувати свої результати у майбутньому.

3. Педагогічна діяльність.
Як вчителі працюють з аудиторією на уроках, чи застосовують компетентнісний підхід у навчання, чи адаптували свою роботу в умовах пандемії коронавірусу, як вони проводять навчання дистанційно, як вчителі налагоджують комунікації та співпрацю з учнями, чи вчителі займаються професійним розвитком.

4. Управлінські процеси.

Як налагоджені управлінські та адміністративні процеси в школі, наскільки управлінські рішення сприяють покращенню якості освітньої діяльності у закладі, як директор займається розвитком школи, чи розбудована у школі внутрішня система забезпечення якості освіти, наскільки вона є ефективною і для цього закладу не потрібно чекати проведення інституційного аудиту.

Це новий формат співпраці між закладами освіти та державою, що дозволить покращити не лише якість освіти, а зможе об’єднати суспільство навколо вдосконалення української освіти. Державна служба та її територіальні органи, Старобільський ЦПРПП консультуватимуть заклади освіти з питань проведення інституційного аудиту, щоб крок за кроком досягати спільної мети — доступна і якісна школа.

Кожен заклад освіти - унікальний, має власні традиції й особливості, і може обрати власну модель забезпечення якості освіти. Але в найголовнішому ми маємо бути єдиними - меті, цінностях, прагненнях.

Зробити заклади освіти якісними можливо лише об'єднавши зусилля директорів і вчителів, місцевих громад, органів державної влади, батьків учнів і самих дітей.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube