П'ятниця, 24 March, 2023
17/02/2020 - 11:46

Проти вуличних потопів

img Два проєкти Старобільської міської ради, надані на розгляд конкурсної комісії Державного фонду регіонального розвитку увійшли до десятки кращих у рейтингу регіональних проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР. Один з них має назву «Будівництво ливневої каналізації від автостанції та КПТ "Контакт" (вул.Центральна, 89а) по вулицях Миру, Гаршина, Чернишевського та Горького у місті Старобільськ Луганської області».

 

Місто Старобільськ забудоване таким  чином, що деякі житлові будівлі регулярно підтоплюються дощовими, талими та грунтовими водами. Це призводить до руйнування житла та асфальтового покриття автодоріг. Будівництво ливневої каналізації, що покликане виправити ситуацію, передбачає облаштування поверхневого водовідведення дощових вод з території автостанції та КПТ «Контакт», з вулиць Центральна, Миру, Гаршина, Чернишевського, Горького та провулка Веселий шляхом прокладення підземного ливневого каналізаційного колектору.

20200217 2При цьому проєкт передбачає влаштування асфальто-бетонного покриття вулиць Гаршина, Чернишевського, Горького та провулка Веселий, а також відновлення пішохідного тротуару вздовж вулиці Миру в межах проєкту.

Треба зазначити, що у 2019 році виконкомом Старобільської міської ради вже проведений великий обсяг підготовчих робіт до втілення в життя вище названого проєкту - розроблена його проєктно-кошторисна документація загальною вартістю 358460 грн., ці кошти були виділені з міського бюджету.

За попередніми підрахунками, "боротьба з потопами" на кількох вулицях міста коштує близько 26 мільйонів гривень. Зрозуміло, що реалізація такого великого проєкту без додаткового фінансування для нашого міста неможлива. Саме тому відділом територіального розвитку виконкому був розроблений та наданий на розгляд до регіональної комісії ДФРР детальний проектний документ щодо необхідності проведення даних робіт та їх фінансування з боку держави.

20200217 3Треба зазначити, що Державний фонд регіонального розвитку фінансує проекти регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації. Крім того, програми і проекти, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, підлягають співфінансуванню з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків. Саме тому після відбору наших проектів до переліку тих, що можуть бути реалізовані при підтримці ДФРР, на позачерговій сесії Старобільської міської ради, що відбулася 14 лютого, її депутати прийняли рішення, яким надали згоду на співфінансування даного інвестиційного проекту у розмірі 10% (2 608 300 грн.) від загальної вартості проєкту.

Важливість та актуальність даного проекту важко переоцінити. Тому всі ми сподіваємось, що його реалізація, виконання всіх необхідних процедур та запланованих заходів по відведенню дощової, талої та  ґрунтової води сприятиме збереженню житлової забудови, покриття автодоріг та поліпшенню умов пересування громадян і автотранспорту вулицями міста.

Активна фаза реалізації проекту - за умови отримання коштів з ДФРР - запланована на літньо-осінній період поточного року.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон:   + 38 066 401 62 31
Електронна пошта:  

starobilska.va@gmail.com

     
    facebook    youtube