Субота, 20 July, 2024
27/02/2020 - 15:40

Навіщо дитині місце реєстрації?

img Згідно чинного законодавства батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Крім того, для отримання паспорта громадянина України, який зараз видається в 14-річному віці, також потрібна інформація про місце реєстрації підлітка.

 

 

Дані правила діють в країні вже четвертий рік поспіль і викладені у Постанові Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016р. Тому щасливі батьки після появи дитини на світ повинні потурбуватися як про державну реєстрацію новонародженого, так і "прописати" у себе малечу. Власне, процедура реєстрації стосується дітей будь-якого віку.

Читайте також: Реєструємо місце проживання немовлят правильно

Так, з одного боку, інститут прописки поступово відходить у минуле, але з іншого боку - існують десятки адміністративних послуг, які не можна одержати просто за місцем проживання, а лише за місцем реєстрації.

Кілька прикладів, коли вам знадобиться документ про реєстрацію місця проживання дитини:

- для отримання паспорта у вигляді ID-картки у 14-річному віці;

- для оформлення біометричного закордонного паспорта (залежно від обставин у батьків можуть попросити надати довідку про місце реєстрації дитини).

З жовтня 2016 року єдиним офіційним документом, що дозволяє дитині з українським громадянством перетинати кордон, є винятково біометричний дитячий закордонний паспорт;

- для отримання ідентифікаційного коду дитини;

- при заповненні декларації про надання субсидії, в якій указується повний склад зареєстрованих на житловій площі мешканців.

Оскільки діти, як і дорослі, є споживачами житлово-комунальних послуг, при розрахунку субсидії на них розповсюджуються соціальні норми. Зареєструвавши дитину у помешканні ви збільшуєте обсяг, наприклад, тих же споживацьких лімітів, на які може бути призначена субсидія;

- при оформленні у школу.

При прийомі документів до школи перевага буде віддаватися тим дітям, які зареєстровані на даній території. А якщо залишаються вільні місця, тоді в школи ведуть прийом дітей з інших територій. Саме такі правила встановлені для оформлення дітей у перший клас.

На території міста Старобільськ відповідні послуги надає відділ реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Старобільської міської ради, розташований за адресою: м.Старобільськ, вул.Центральна, 36, 2-й поверх, кабінет 212. Час прийому громадян: понеділок-четвер з 9.00 до 16.00, перерва - з 12.00 до 13.00.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube