Понеділок, 05 June, 2023
20/08/2020 - 13:55

Навчальний рік почнеться 1 вересня

img

Ситуація із захворюванням на коронавірус в Україні змінюється чи не щодня. Останнім часом в країні фіксуються чергові антирекорди з кількості хворих на COVID-19. Що, в свою чергу, напередодні нового навчального року викликає безліч запитань, зокрема, про те, коли і як розпочнеться шкільне навчання.

 

 

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, з 1 вересня у звичайному режимі із чітким дотриманням правил - носінням масок, виміром температури й дезінфекцією - будуть працювати навчальні заклади, які потраплять у зелену, жовту й жовтогарячу зону.

Тож старобільчан, які мають дітей шкільного віку, хвилюють безліч питань щодо початку нового навчального року. Про його особливості розповідає начальник Відділу освіти Старобільської РДА Олена ІВАШКІНА.

- Дійсно, 2020-2021 навчальний рік буде не схожим на попередні, - починає розповідь про проблематику шкіл району в умовах карантину Олена Анатоліївна. - Все, про що йтиме мова - наші сьогоднішні плани. Сподіваюся, вони стануть реальністю, і діти 1 вересня сядуть за парти. Щоправда, у цей день у школах не проводитимуться загальні урочисті лінійки. Святкові заходи відбуватимуться у кожному класі окремо і за нашою рекомендацією - бажано на свіжому повітрі.

- До того ж є й інші вимоги, яких потрібно буде дотримуватися у закладах освіти?

- Так, ці вимоги спільні для всіх шкіл, за винятком тих закладів, що знаходяться у регіонах "червоної" зони, де найвищий рівень небезпеки через коронавірус. Всі учасники освітнього процесу повинні заходити до школи та пересуватися поза межами класу у захисній масці. У класі діти та вчитель працюватимуть без масок. Ми пропонуватимемо застосовувати маски багаторазового використання, які можна прати і прасувати, щоб зменшити витрати на купівлю одноразових захисних засобів. Крім того, готуючись до навчального року, здійснюємо закупівлю безконтактних термометрів для температурного скринінгу та антисептиків, які застосовуватимуть дорослі і діти при вході до приміщення. Обмеження також будуть застосовуватися на проведення масових заходів та при організації харчування дітей. Відстань між столами має бути не менше 1,5 метра, за одним столом мають сидіти не більше 4-х осіб. Звісно, особлива увага приділятиметься провітрюванню та дезінфекції приміщень та поверхонь.

- Як буде виконуватися соціальне дистанціювання?

- Це питання буде коригуватися самими закладами освіти, вони самостійно складатимуть індивідуальні карти пересування різних груп учнів всередині шкіл, встановлюватимуть гнучкий графік початку занять для різних категорій школярів.

- Невизначеність щодо початку навчального року - це не єдина проблема, яка під час канікул хвилювала і дітей, і дорослих. Чимало розмов у шкільному середовищі точилося про те, що, мовляв, десяті класи набиратимуть лише у одній зі шкіл...

- Ні, одразу скажу, що це не так! На 2020-2021 навчальний рік статус шкіл Старобільського району змінювати не планується. Цьогоріч всі школи набирають 10-ті класи. Зміни згідно із новим освітнім законодавством чекають на нас поступово протягом трьох років. До того ж, невдовзі на території нинішнього району відбудуться зміни - у жовтні чекаємо на утворення Старобільської ОТГ та Старобільського району у новому, більш широкому форматі. Певно, правильніше про подальші освітні реформи детально починати говорити згодом, коли буде більша визначеність у подальших діях. Важко заглядати вперед на кілька років.

- Це зрозуміло. Згодна, що важко прогнозувати, тим більше, коли мова йде про роботу у нових територіальних утвореннях. Однак виникає питання: чи вплинуть всі ці бюрократичні пертурбації на навчання дітей?

- Ні, на навчальний процес це жодним чином не вплине. Діти як навчалися, так і навчатимуться у школі. Назва закладу освіти, фактично, для організації навчання не важлива. Головне питання у цьому випадку - злагоджена та оперативна робота по зміні статутів закладів, внесення змін до реєстрів щодо закладів освіти, виготовлення нових штампів та печаток.

- Якою на даний момент є освітня мережа району?

- Більш правильно буде сказати, що зараз у підпорядкуванні Відділу освіти знаходяться 15 шкіл. Кілька з них - це школи існуючих ОТГ, але вони передані в управління до нашого Відділу, бо там не створили своїх відділів чи управлінь освіти.

Тож першого вересня до шкіл, які підпорядковуються нам, прийдуть більше 300 першокласників, а це 16 класів, і більше 160 одинадцятикласників. Зрештою, з 1 січня 2021 року всі школи на території майбутньої Старобільської ОТГ, знаходитимуться у підпорядкуванні відділу освіту громади. У будь-якому форматі наша мета залишається незмінною - дбати про достойний рівень якості освіти наших дітей.

- Велика складова у цьому - робота вчителів. Як вони пройшли випробування дистанційним навчанням наприкінці минулого навчального року і чи готові до "сюрпризів" нового освітнього сезону?

- Вважаю, що ми впорались з викликами карантинного періоду. Звісно, не всі були готові до такого перебігу подій, але загалом - і вчителі, і діти освоїли нові елементи навчання, знаходили виходи з кризових ситуацій і в підсумку завершили рік достойно. Цьогоріч серед тих, хто отримав повну загальну середню освіту 24 медалісти: 20 хлопців та дівчат завершили навчання із "золотою" медаллю, четверо - із "срібною"; 12 дев'ятикласників мають свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою.

Треба сказати, що карантин - це також була напружена пора для педагогів. В цей час вони продовжували працювати з дітьми, самі вчилися новому, проходили перепідготовку, зокрема, з урахуванням того, що з 1 вересня викладання у всіх школах країни має здійснюватися українською мовою. Так визначено у новому законодавстві про освіту.

Також Закон України «Про загальну середню освіту» зобов'язав усіх керівників шкіл і педагогів пенсійного віку перейти з безстрокових трудових договорів на термінові. Перший контракт підписують на рік. Після його закінчення, договори із вчителями-пенсіонерами можуть укладати на термін до 3 років. У Міністерстві освіти кажуть: це світова практика, яка буде стимулювати вчителів відповідально ставитися до роботи та надавати школярам якісні знання, і шанс для молодих фахівців працювати за освітою. Тож всі наші вчителі-пенсіонери перейшли на контрактну форму роботи.

І самі директори шкіл також без проведення конкурсу переведені на строкові контракти, які з ними вже уклав Відділ освіти: на 6 років для тих, хто не отримує пенсію за віком, та на 1 рік для тих, хто отримує пенсію за віком.

- Традиційно серпень - час педагогічних конференцій. Чи буде проводитись таке зібрання цього року?

- Плануємо проводити педагогічну конференцію згідно з вимогами часу - у форматі онлайн. Оскільки кількість її учасників щороку перевищує 300 вчителів та вихователів, а ми не можемо всіх зібрати в одній аудиторії. Тож поки що обговорюємо можливі форми роботи цієї важливої для всіх нас зустрічі напередодні нового навчального року.

- Чи готові школи, вірніше, їх приміщення до роботи у новому навчальному році?

- Так, у всіх школах здійснено поточний ремонт, у одній зі шкіл – Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №4 ще триває капітальний ремонт. Готовність всіх приміщень традиційно оцінюватиме спеціально створена комісія, яка відвідає всі заклади освіти і надасть відповідні висновки.

- Одним словом, адаптивний карантин таки дає нам можливість і підготуватися до нового навчального року і розпочати його в термін. І це на сьогодні найкраща новина: що новий навчальний рік починається 1 вересня. Дякую за розмову!

 

Бесідувала Наталія БОНДАР,

провідний спеціаліст відділу преси, інформаційно-комп'ютерного забезпечення

виконавчого комітету Старобільської міської ради

 

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон:   + 38 066 401 62 31
Електронна пошта:  

starobilska.va@gmail.com

     
    facebook    youtube