Субота, 20 April, 2024
20/01/2021 - 15:11

Основа економічного зростання - місцеві громади

img

Вчора в Сєвєродонецькуї відбулася робоча зустріч експертів Центру економічної стратегії зі стейкхолдерами Луганської області, тобто тими учасниками проєкту, які зацікавлені в його реалізації, беруть в ньому участь та можуть впливати на цілі та результати. У зустрічі взяла участь Старобільський міський голова Яна Літвінова. Разом зі своїм колегою, очільником Лисичанської громади, вони виступили у ролі спікерів, представляючи кардинально різні регіони області - сільськогосподарський та промисловий.

Як відомо, наприкінці минулого року Кабмін схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Цей документ ляже в основу при розробці Стратегії економічного розвитку Донеччини і Луганщини.

- Важливою відправною точкою всіх змін в рамках реалізації цієї Стратегії є орієнтування на створення комфортних умов для населення, та те, що основою економічного зростання повинні стати місцеві громади, - говорить Яна Літвінова. - Про це та шляхи досягнення поставленої мети йшлося під час зустрічі. Наприклад, про те, що потрібно створити привабливі умови для бізнесу, який за рахунок сплати податків забезпечить сталий розвиток громад. Також не оминули у розмові питання будівництва залізничного сполучення, яке приєднає гілку «Лантратівка – Кіндрашівська-Нова» до всеукраїнської мережі та дозволить подолати логістичні обмеження, що існують на сьогоднішній день, зокрема, в нашому регіоні.

Старобільська громада зацікавлена і в розвитку агрокластеру та агрологістичних хабів, які розширять існуючі потужності та дозволять створити нові робочі місця тощо.

Наша громада має природні ресурси та вигідне географічне положення, що є потенціалом для подальшого розвитку. Однак серйозні завдання, які увійдуть до Стратегії, не можуть бути виконані лише за рахунок внутрішніх ресурсів. Відтак ми потребуємо сторонньої допомоги - з боку держави, з боку міжнародних партнерів, інвесторів.

20210120 2- Саме тому, вважаю, для подолання іноді непростих бюрократичних перепон на шляху від ідеї до її втілення в життя має сенс запровадити так званий інститут супроводу інвесторів, які готові працювати на конкретній території, - говорить пані Яна, перелічуючи ті позиції, які вона запропонувала на розгляд експертів. - Не менш позитивним для громад може стати й удосконалення регуляторно-податкового законодавства, насамперед для малого бізнесу, запровадження освітніх програм та підготовка спеціалістів відповідно до потреб активних виробництв регіону.

Під час зустрічі радник Віце-прем'єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Сергій Карпенко зазначив, що Міністерство реінтеграції вже почало працювати над Стратегією економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Вона включатиме розвиток областей трьома шляхами: шляхом створення умов залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, фінансування розвитку за рахунок державного бюджету та за рахунок міжнародних донорів та організацій.

Вже в квітні до Верховної Ради має надійти пакет, в якому буде деталізована стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

Аби особисто почути проблеми і нюанси, з якими стикається область, експерти й приїхали до Сєвєродонецька, щоб поспілкуватися з представниками громад, бізнесу, департаментів облдержадміністрації.

Фото прес-служби Луганської обласної державної адміністрації

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефони:  

+ 38 066 401 62 31,

"гаряча лінія" - +38 099 009 21 49

Електронна пошта:  

starobilsk@loga.gov.ua

     
    facebook    youtube