Понеділок, 05 June, 2023
05/05/2020 - 15:59

Управління будинком: діяти, а не очікувати (Частина 1)

img

Мало хто замислюється над тим, що з приватизацією своїх квартир люди стали ще й співвласниками всього багатоквартирного будинку, в якому ця квартира знаходиться. Покупці квартир разом приватними квадратними метрами, стають співвласниками і підвальних приміщень, і інженерних мереж, і під’їздів, і покрівель. А відтак, у громадян виникає обов’язок по утриманню спільного неподільного майна.

 

Раніше відповідальність за утримання неподільного майна багатоквартирних будинків, як правило, несли комунальні підприємства населених пунктів, на балансі яких знаходились ці будинки. Але, як відомо, 1 травня 2020 року в Україні завершився перехідний період запровадження реформи відповідно до Закону «Про житлово-комунальні послуги». Даним документом передбачено набуття співвласниками багатоквартирних будинків самостійності в управлінні спільним майном.

Що означає ця самостійність? Простими словами, мова йде про те, що відбулося списання багатоквартирних будинків з балансу комунальних підприємств - балансоутримувачів. Таким чином держава сказала людям: оскільки ви є співвласниками будинку, то визначайтеся, вирішуйте, хто його у майбутньому буде утримувати та на яких умовах, за які послуги і яку ціну ви готові платити.

Законодавці запропонували на вибір 3 форми управління багатоквартирним будинком, про які ми вже неодноразово писали, але нагадаємо ще раз:

1. Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками.

2. Управління багатоквартирним будинком управителем (управителем може бути як фізична особа - підприємець, так і юридична особа, які пройшли навчання та мають відповідний сертифікат на управління багатоквартирними будинками).

3.Управління багатоквартирним будинком об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

На даний момент у Старобільську створено та діють 11 ОСББ, 22 будинки обрали самоуправління, вони вже деякий час самостійно управляють своїм спільним майном. Цими днями з балансу КП "Благоустрій м.Старобільськ" списано ще більш ніж 50 будинків, мешканці яких через різні причини так і не визначились з формою управління.

Читайте також: Влада стимулює створення ОСББ

Хоча згідно із законом вибір форми управління багатоквартирним будинком надається його співвласникам, в разі неприйняття жодного рішення закон зобов'язує орган місцевого самоврядування оголосити і провести конкурс на визначення управителя багатоквартирним будинком.

Треба зазначити, що Старобільська міська рада вже чотири рази оголошувала конкурс на визначення компанії - управителя для багатоквартирних будинків, де жителі не визначилися з формою управління. Всі чотири так і не відбулися через відсутність конкурсних пропозицій. Тож вакансія, так би мовити, залишається відкритою.

Як варіант, мешканці зазначених будинків можуть довіритися в подальшому обслуговуванні тому ж таки комунальному підприємству «Благоустрій м.Старобільськ», але не як управляючій кампанії, а як надавачу певних послуг. Для отримання останніх старобільчанам потрібно буде укласти нові індивідуальні договори з комунальниками. Більш детальну інформацію з цього приводу можна отримати в адміністрації комунального підприємства, в період карантину краще скористатися телефоном: (06461) 3-27-01.

Однак, є й інший варіант: взяти колективну відповідальність за спільне майно і надалі управляти будинком самостійно або через створення ОСББ. Вибір колективної форми управління є запорукою ефективного прийняття рішень щодо належного утримання неподільного майна у багатоквартирному будинку. У будь-якому випадку потрібно діяти: провести збори співвласників та визначитися з формою управління будинком, щоб уберегти свій дім від можливого комунального колапсу.

 

Право інтелектуальної власності на веб-сайт належить Старобільській міській раді. Повне або часткове копіювання інформації та матеріалів з офіційного веб-сайту міської ради для подальшого розповсюдження будь-якими засобами дозволяється тільки з посиланням на адресу першоджерела інформації. Для інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет обов’язковим є активне, пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на адресу starobelsk.lg.ua не нижче другого абзацу тексту.

Юридична адреса:         92703, Луганська обл., м.Старобільськ, вул.Центральна, 36
Телефон:   + 38 066 401 62 31
Електронна пошта:  

starobilska.va@gmail.com

     
    facebook    youtube